Tworzenie gier na Wii U to mordęga?

Redakcja Eurogamera opublikowała opinię "jednego z lepszych" deweloperów piszących gry na konsolę Wii U. Jak się okazuje, nie jest to łatwe zadanie. Źródło tych informacji pozostaje jednak anonimowe.

Jeden z „lepszych deweloperów”, zachowując anonimowość, wypowiedział się na łamach Eurogamera na temat pisania gier na konsolę Wii U. Jego zdaniem, nie jest to łatwe zadanie. Głównie z powodu ignorowania przez Nintendo rozwiązań konkurencji.

Ów deweloper chciał zdobyć nieco więcej informacji od Nintendo na temat funkcji społecznościowych i sieciowych konsoli, by móc z nimi wzorowo zintegrować swoją grę. Chciał się dowiedzieć jak działa system przyjaciół Mii, systemy multiplayer, by móc je porównać do mechanizmów PlayStation Network i Xbox Live. Nintendo odparł, że nie ma pojęcia jak działają systemy konkurencji, bo… nigdy tego nie sprawdzano.

Nintendo bagatelizujący konkurencję i jego kiepskie wsparcie techniczne to tylko jeden z problemów. Ów anonimowy deweloper twierdzi, że sprzedaż gier na konsolę Wii U jest rozczarowująca i najprawdopodobniej nie uda się mu na tej platformie zarobić zbyt wiele.

Pamiętajmy jednak, że wypowiadający się deweloper nie zdecydował się na ujawnienie swojej tożsamości. Nie znamy też wersji wydarzeń ze strony Nintendo (poprosiliśmy o stosowny komentarz, zaktualizujemy newsa, jak tylko go otrzymamy).

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.