Z platformy Steam korzysta już 75 milionów graczy

Ostatnie trzy miesiące spowodowały, że Valve może świętować kolejny sukces. Liczba graczy korzystających z platformy Steam wzrosła z 65 do 75 milionów.

Tak duży skok Steam zawdzięcza dwóm grom, których producentem jest samo Valve. Pierwsza z nich to Left 4 Dead 2, którą tuż przed Świętami Bożego Narodzenia można było pobrać za darmo. Darmowe L4D2 przyczyniło się zresztą do ogromnych problemów ze stabilnością działania usługi. Drugim tytułem, który został uznany za jedną z najlepszych gier poprzedniego roku przez wiele portali zajmujących się tą tematyką jest Dota 2, która obecnie jest numerem jeden na Steamie i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości cokolwiek miało się w tym temacie zmienić.

Z okazji kolejnego wzrostu, Valve zdecydowało się dodać 12 nowych walut, którymi można płacić na Steamie. Pojawiła się nawet ukraińska hrywna, a zabrakło… tak, zgadliście – polskiej złotówki. Mam jednak nadzieję, że w końcu doczekamy się na możliwość płacenia za gry na Steamie w naszej lokalnej walucie. Dzięki temu gry byłyby tańsze.

0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.