Bill Gates odpowiada na pytania internautów

Bill Gates odpowiada na pytania internautów

Bill Gates był bardzo otwarty na redditowym AMA. Odpowiadał na pytania dotyczące wielu związanych z nim zagadnień. My dla was wybraliśmy najciekawsze z nich.

Zapytany o nowego dyrektora generalnego Microsoftu i co o nim myśli, odparł: “Satya ma świeże spojrzenie na Microsoft, jego siły i słabości. Nowa osoba potrafi spojrzeć na wszystko z dystansem i zmienić priorytety w firmie. I świetnie zaczął”. Dodał też, że poświęci jedną trzecią swojego czasu firmie Microsoft jako doradca techniczny.

Gates nie uważa też, by czasy dużych, desktopowych komputerów minęły. –

Granice między rodzajami komputerów się zacierają, ale rozmiary ekranów i różne interfejsy wskazują, że nadal będziemy mieli desktopy czy nawet ścienne urządzenia. Aplikacje będą jednak mogły pracować na wielu rodzajach urządzeń, nawet na tablicach — odparł.

Nie zabrakło też mniej poważnych pytań. Jeden internauta zapytał, czy dalej potrafi przeskakiwać przez krzesła, jak na tym klipie:

Nie, nie potrafię. Mogę wcąż skakać, ale nie przez wielki śmietnik, jak kiedyś.

Uważaj: jak ci się nie uda, to zaboli — odparł.

Zapytano go też jakiego aktora by widział w filmie biograficznym o nim samym. Inny internauta zaproponował Samuela L. Jacksona, na co Gates odparł “Melinda by pewnie chciała obejrzeć tę wersję” (Melinda to żona Billa Gatesa).

Cała rozmowa dostępna jest pod tym adresem.