BlackBerry wraca do gry! I do korzeni…

BlackBerry wraca do gry! I do korzeni…

Kanadyjski producent najwyraźniej postanowił powrócić do źródeł swoich sukcesów i wypuścić na rynek nowy telefon z fizyczną klawiaturą QWERTY. Chociaż firma miała ograniczyć swoje mobilne zapędy i skupić się na innych dziedzinach, to skoro powodzi się ostatnio nieco lepiej, można spróbować znów powalczyć o rynek smartfonów, tym bardziej że konkurencja wśród smartfonów z QWERTY jest praktycznie żadna.

Na razie to jedynie zapowiedź, w dodatku dość lakoniczna, ale przynajmniej wiemy, że BlackBerry pracuje nad czymś nowym. Model Q20, poza fizyczną klawiaturą, ma być wyposażony w dość spory, 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy. Urządzenie ma być zbudowane z “materiałów premium”, co niekoniecznie musi oznaczać aluminium, ale być może lepszy jakościowo plastik. Kanadyjczycy zapowiadają także pojemną baterię oraz system BlackBerry 10 na pokładzie nowego smartfona.

Wyglądu nowego urządzenia jeszcze nie znamy, ale z pewnością będzie przypominał poprzednika – Q10. Chyba, że twórcy Jeżynek szykują coś zupełnie nowego.

Premiera rynkowa dopiero w drugiej połowie 2014 roku.