Co nowego wiemy o Wiedźminie 3

Twórcy gry zdradzili niedawno, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wkroczył już w ostatnią fazę produkcji. Miesiące, które dzielą nas od premiery zostaną przeznaczone na eliminację błędów, optymalizację wydajności i szlifowanie oprawy graficznej. Tym samym możemy liczyć na naprawdę dopracowany tytuł, z którym spędzimy do 120 godzin.

Redzi wciąż nie podali oficjalnej daty premiery, ale jej zapowiedź poznamy w tym półroczu. Możemy zatem wnioskować, że Wiedźmin 3 trafi na rynek w okolicach jesieni, kiedy to najwięcej tytułów zalicza swoje debiuty. Z krótkiego wywiadu udzielonemu „Parkietowi” wynika też, że CD Projekt Red ma też dopracowany do szczegółów model dystrybucji – okładki pudełek są już gotowe, a fani będą zadowoleni nawet z podstawowej wersji gry, która będzie „bardzo bogata”. Oczywiście oprócz niej pojawi się także edycja kolekcjonerska.

Ujawnione screeny przedstawiają lokacje, które mieliśmy okazję podziwiać w trailerze. Warto obejrzeć je w powiększeniu, by docenić chociażby szczegółowość tekstur. Wiemy już, że wszystkie trzy wersje gry: komputerowa, oraz na konsole nowej generacji będą praktycznie identyczne pod kątem oprawy wizualnej. Wymagań sprzętowych tej pierwszej jeszcze nie znamy. CD Projekt Red zachwalało pracę na next-genach i przyznało, że ich potencjał został mocno wykorzystany. Gdyby zdecydowano się tworzyć grę na Xboxie 360 czy PS3 konieczne byłoby obcięcie połowy produkcji.

Prawie na pewno komputerowa wersja Wiedźmina wykorzysta zapisy gry z poprzednich części pozwalając na rozpoczęcie nowej przygody „podpakowanym” bohaterem. Dla osób nie zaznajomionych z uniwersum studio przygotowuje także komiksy oraz grę planszową w wersji tradycyjnej i cyfrowej iOS, Android) , które stanowić mają pomost pomiędzy drugą, a trzecią częścią historii.

Poniżej możecie obejrzeć najnowszy zbiór grafik koncepcyjnych przedstawiających pancerze Geralta. Nie wiadomo co prawda, czy wszystkie 27 projektów trafi do gry, ale już w drugiej części mieliśmy do czynienia z wielką różnorodnością uzbrojenia. Można zatem przypuszczać, że trzecia część także podtrzyma tę tradycję.

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.