Co wiemy o HTC M8, następcy HTC One?

Urządzenie na razie znane jest pod nazwą kodową M8 i z pewnością będzie high-endowym następcą HTC One (M7), choć jego specyfikacja może trochę rozczarowywać żądnych nowości malkontentów. W jego wyposażeniu mamy znaleźć czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem 2,3 GHz, 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci flash, 4-megapikselowy aparat cyfrowy UltraPixel, 2-megapikselową kamerę z przodu, a do tego oczywiście najnowszą wersję Androida – 4.4 KitKat.
Co wiemy o HTC M8, następcy HTC One?
Render wykonany przez użytkownika forum XDA

Render wykonany przez użytkownika forum XDA

Na papierze więc nowy flagowiec z Tajwanu wyraźnie przegrywa z Galaxy S 5, który ma posiadać ekran o wyższej rozdzielczości, wyżej taktowany procesor, aparat o wyższej rozdzielczości i więcej pamięci RAM. Podkreślamy – na papierze, w dodatku zapisanym raczej ołówkiem, a nie piórem wiecznym.

W kwestii wyglądu niewiele się zmieni od czasów One. Jeśli ostatnie przecieki okażą się prawdziwe, to spodziewać się możemy lampki LED na przednim panelu do zgłaszania powiadomień, a także przeniesienia przycisków nawigacyjnych Androida w obręb ekranu, a nie na ramce wokół wyświetlacza.

HTC potwierdziło nie tak dawno, że zaproszenia na premierę nowego smartfona roześle w ciągu dwóch tygodni.