Godzina rozgrywki z Kingdom Come: Deliverance [wideo]

Jutro kończy się kampania na Kickstarterze, którą studio Warhorse może uznać za wyjątkowo udaną. Zbiórka przekroczyła już dawno wymagane 300 tys.£, a to oznacza, że fani realistycznych RPG-ów rozgrywających się w średniowieczu mogą już zacierać ręce.

Rozgrywana z perspektywy pierwszej osoby gra zabierze nas do XV-wiecznej Europy. Twórcy chcą pokazać nam prawdziwe oblicze tamtych czasów, bez zamków w stylu Disneylandu, bez magii, smoków czy innych potworów. Możemy więc liczyć na bitwy rozgrywające się na otwartych przestrzeniach, fabułę opartą na historycznych wydarzeniach i realistyczny system walki. Gracze chętnie wsparli tą nietypową produkcję i na chwilę obecną kickstarterowa zbiórka przekracza 978 tys. £. Dzięki ich dofinansowaniu wiemy już, że gra otrzyma ścieżkę dźwiękową przygotowaną przez orkiestrę symfoniczną i tryb turniejowy, a postacie zyskają profesjonalne animacje zrealizowane przy pomocy motion-capture. Dodatkowo do głównego scenariusza otrzymamy poboczną kampanię, w której będziemy mogli wcielić się w bohaterkę płci żeńskiej. Jeśli twórcy zbiorą w sumie milion funtów możemy także liczyć na psiego towarzysza.

A jak wygląda gra w początkowej fazie? Zaskakująco dobrze. Graficznie może nie jest to jeszcze poziom Wiedźmina 3, ale pamiętajmy, że gra jest ciągle udoskonalana. Oświetlenie w lesie, jazda konna czy walka na miecze powinna zadowolić nawet wybrednych graczy. Teraz pozostaje nam tylko czekać do grudnia przyszłego roku – wtedy to bowiem gra zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One. Wciąż jeszcze możecie zarezerwować swój egzemplarz i wesprzeć twórców pod TYM LINKIEM.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.