Japończycy stoją w kolejkach czekając na jutrzejszą premierę PS4

Sony podjęło najlepszą z marketingowego punktu widzenia decyzję – premiera PS4 w Japonii, gdzie miliony fanów czekają na swoją ulubioną konsolę została odłożona w czasie. Skupiono się na rynku USA i Europie, gdzie niemal równocześnie wytoczył swoją najnowszą broń Microsoft. Jak widać po wynikach sprzedaży PS4 i Xbox One ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Japończycy tak czy siak kupią PS4 bo Xbox nigdy nie cieszył się tam specjalnym zainteresowaniem. Ich determinację widać nawet teraz. Od trzech dni najbardziej wytrwali gracze czekają przed wejściem do głównej siedziby SCE, by jutro jako pierwsi zakupić egzemplarz konsoli i otrzymać szansę na wygranie unikatowego zestawu składającego się z PS4, kamery i gry Knack.
Japończycy stoją w kolejkach czekając na jutrzejszą premierę PS4

Z okazji premiery Sony przygotowało także nowe zwiastuny nie tylko samej konsoli (wideo powyżej), ale także nachodzących gier takich jak: Infamous: Second Son, Final Fantasy XV, Watch Dogs, Yakuza: Ishin i Dynasty Warrior 8: Xtreme Legends.

Jutrzejszą uroczystość będzie można oglądać w sieci na żywo pod TYM linkiem. Na imprezie pojawi się Andrew House, Shuhei Yoshida i Hideo Kojima.