Luxpong: Kawałek dechy czy kultowe urządzenie do gry?

Symulacja tenisa stołowego zapoczątkowała erę przemysłu gier komputerowych. Choć Pong w porównaniu do współczesnych gier wygląda surowo i archaicznie nie sposób odmówić mu grywalności. John Lee postanowił wykorzystać znaną mechanikę i przenieść grę z ekranów naszych komputerów wprost na... drewnianą deskę.

Luxpong to nowy start-up z Kickstartera skierowany do osób, które mają ochotę na klasyczną rozrywkę w nieco innym wydaniu, oraz do wszystkich konstruktorów, którzy chcieliby wykorzystać po swojemu potencjał zabawki. Rozgrywka wygląda następująco. Zawodnicy siadają po przeciwległych końcach deski, w którą wmontowane są diody LED symbolizujące poruszającą się piłkę. Z każdej strony znajduje się także przycisk, którego wciśnięcie symuluje odbijanie piłki. Drugi gracz musi odbić „światło” zanim dotknie jego końca platformy, ale jeśli zrobi to za wcześnie tzn. jeśli punkt nie znajdzie się na jego połowie deski wówczas przegrywa. Im będziemy dłużej zwlekać z ruchem tym „piłka” nabierze większej prędkości po odbiciu. Najlepiej rozgrywkę odzwierciedla powyższy materiał wideo.

Do działania wymagana jest jedynie zwykła, dziewięciowoltowa bateria. Urządzenie można także podpiąć pod USB do komputera, a ponieważ jest kompatybilne z Arduino można je dowolnie zaprogramować tworząc własne wersje gier. Na Kickstarterze można kupić same części urządzenia (bez drewnianej oprawy) za 25$ lub wersję już złożoną za 45$ (50 cm długości).

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.