Telewizja hybrydowa “na wypasie”

Gniazdo USB w dekoderze pozwala na podłączenie pamięci zewnętrznej, co w połączeniu z funkcją PVR (ang. Personal Video Recorder) umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych i późniejsze ich odtwarzanie. Dzięki dwóm obsługiwanym standardom wyjść wideo: SCART (popularne Eurozłącze) i HDMI, dekoder Manta HBB01 może być podłączony zarówno do starszych telewizorów, jak i dość nowych, ale niewyposażonych w tunery DVB-T MPEG-4. Urządzenie oferuje pełny zakres standardowych rozdzielczości wideo od 576i (SD) poprzez 720p (HD) do 1080p (Full HD).
Telewizja hybrydowa “na wypasie”

Poza odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T dzięki funkcjom odtwarzania filmów, zdjęć, muzyki, z podłączonej pamięci USB lub przenośnego dysku twardego tuner może być wykorzystywany jako domowe centrum multimedialne.

Tym co odróżnia Manta HBB01 od innych dostępny w sprzedaży prostych dekoderów DVB-T to możliwość podłączenia do internetu i korzystania z nowoczesnych funkcji platform telewizji hybrydowych. Dekoder wyposażony jest we własną platformę HBBTV ZibraPlanet oraz obsługuje platformy HBB operatorów telewizyjnych (w chwili obecnej swoje platformy HBB nadają TVP oraz Eska.TV). Dzięki HBB użytkownik telewizji zyskuje dostęp do dodatkowych treści nadawanych wraz z programem telewizyjnym. Na przykład podczas oglądania imprez sportowych po uruchomieniu funkcji HBB mogą być wyświetlane dodatkowe infomacje o sportowcach, składach drużyn czy ciekawostkach z danego tematu. Platformy HBB operatorów telewizyjnych pozwalają na dostęp do dodatkowych materiałów wideo i informacyjnych.

Niezależna platforma ZibraPlanet dostępna w dekoderze Manta HBB01 to unikalne rozwiązanie. Dzięki temu, że nie jest związana z żadnym nadawcą telewizyjnym pozwala na lepsze wykorzystanie systemu HBB. Użytkownik znajdzie w niej zarówno prognozę pogody, jak i dostęp do radia internetowego (w chwili obecnej dostępne do słuchania online są stacje radiowe z rodziny RMF.FM oraz NADAJE.COM). To nie wszystkie atrakcje Platformy ZibraPlanet w dekoderze HBB01. Dla miłośników filmowej rozrywki dekoder umożliwia dostęp do serwisu StrefaVOD, dzięki któremu ma możliwość oglądania filmów online wprost na ekranie podłączonego do dekodera telewizora. W chwili obecnej całkiem za darmo można oglądać ponad 40 filmów, zarówno polskich jak i zagranicznych. Już wkrótce uruchomiona zostanie funkcja płatnego wypożyczania filmów oraz specjalnie przygotowana strefa filmów dla dzieci.

Jeśli nie znajdziemy dla siebie nic interesującego zarówno w telewizji jak i na platformach hybrydowych urządzenie umożliwia dostęp do kilku prostych gier (między innymi tetris, pamięć, poker), czy przeglądania facebooka, twittera oraz zdjęć w Picasa.

W planach na najbliższe miesiące jest uruchomienie kolejnych atrakcyjnych dla odbiorców serwisów na platformie ZibraPlanet takich jak między innymi: serwis newsowy, plotkarski, dodatkowe gry oraz być może serwis dla dorosłych. W chwili pojawiania się nowych funkcjonalności urządzenie zostanie automatycznie zaktualizowane przez internet i użytkownik automatycznie będzie mógł cieszyć się dodatkowymi możliwościami.

Więcej:Mantartv