Zapowiedziano kontynuację jednej z najlepszych gier przygodowych ostatnich lat

Pierwsza część gry zwaliła mnie z nóg aluzjami do współczesnej popkultury. Do dziś pamiętam scenę, w której mag gra w MMORPG postacią Jana Kowalskiego, 42-poziomowego konsultanta w średniej wielkości banku spółdzielczym. Od "Frankensteina", poprzez "Władcę Pierścieni", "Świat Dysku", "Szymka Czarodzieja", aż po "Mission Impossible" - w Book of Unwritten Tales oberwało się każdemu.
Screen z pierwszej części gry

Screen z pierwszej części gry

Jeśli graliście w The Book of Unwritten Tales wiecie czego można spodziewać się po kontynuacji – świetnego scenariusza, błyskotliwego humoru, intrygujących postaci pobocznych i pięknej, szczegółowej grafiki. Twórcy gry, niemieckie studio King Art Games, zdecydowało się jednak na dość nietypowy w branży krok. Obwieścili, że seuqel gry ukaże się w 2015r. na komputerach PC niezależnie od tego jak pójdzie im zbiórka na Kickstarterze. Innymi słowy – kasa na kontynuację jest. Ale…

Nie wystarczy jej na to, by odpicować grę do granic możliwości. Twórcy gier przygodowych nie inwestują zazwyczaj w takie elementy rozgrywki jak zadania poboczne, czy rozbudowane zagadki logiczne. Rzadko kiedy też spotykamy się z muzyką przygotowaną przez orkiestrę symfoniczną. Na to wszystko potrzebne są dodatkowe środki. King Art Games wyszło więc z propozycją do samych graczy- jeśli chcecie otrzymać superprodukcję z wszystkimi powyższymi smaczkami, rzućcie groszem jeszcze przed premierą.

By zarezerwować swój egzemplarz gry oraz wesprzeć twórców można wpłacić na Kickstarterze kwotę 25$ (około 77 zł). Zbiórka od początku idzie nieźle – na tę chwilę zainteresowani wpłacili już prawie 29 tys.$ z wymaganych 65 tys.$. Do końca kampanii pozostało 38 dni.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.