AirBulb – grająca żarówka

AirBulb – grająca żarówka

Coraz więcej urządzeń domowego użytku chce aspirować do miana “inteligentnych”. Smart żarówki z modułami Bluetooth, dzięki którym możliwe jest ich włączanie i regulacja temperatury barw pojawiają się powoli w sklepach. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o LG Smart Lamp, która oprócz powyższych funkcji oferuje także kilka ciekawostek w rodzaju świetlnego budzika czy trybu pulsującego w rytm muzyki.

AirBulb to najnowszy wynalazek z Kickstartera, który jest czymś w rodzaju połączenia nowoczesnej żarówki LED-owej z bezprzewodowym głośnikiem. Nie jest to pierwszy tego typu pomysł, ale z pewnością jeden z najbardziej rozbudowanych. Oprócz bezprzewodowego słuchania muzyki (wbudowane w aplikację są także relaksacyjne utwory) możemy ustawić także funkcję informującą nas o przychodzącym połączeniu czy powiadomieniach z portali społecznościowych przy pomocy świetlnych sygnałów. Żarówka może też zaświecić w wybrany sposób jeśli bateria w naszym smartfonie będzie na wyczerpaniu. AirBulb pozwoli nam także zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie o 80% zużycia energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Jej żywotność określona jest na 40 tys. godzin, a więc około 4,5 roku.

Na razie twórcy zbierają pieniądze na sfinansowanie produkcji przy pomocy Kickstartera. Na zebranie jeszcze 54 tys.$ mają jeszcze 34 dni. Za pojedynczy egzemplarz AirBulb zapłacimy 59$, a więc znacznie mniej niż za konkurencyjny produkt LG.