Androidowa Nokia już oficjalnie w Polsce

Androidowa Nokia już oficjalnie w Polsce

Rodzina smartfonów Nokia X daje dostęp do szerokiej palety aplikacji od najważniejszych globalnych i lokalnych wydawców, które można pobrać ze sklepu Nokia Store i wielu partnerskich sklepów z aplikacjami Android, np. 1Mobile Market, Aptoide, Mobango, SlideME Market. W sklepie Nokia dostępnych już jest wiele polskich aplikacji dedykowanych urządzeniom z serii Nokia X m.in. z grup: Agora, Allegro, GG, Onet, TVN, iPLA i wielu innych. Dodatkowo aplikacje można instalować z innego nośnika, np. karty pamięci lub komputera.

Użytkownicy nowych smartfonów mogą się cieszyć sztandarowymi aplikacjami Nokia, takimi jak: bezpłatne Here Maps, dające dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem Here Drive, a także bezpłatny streaming i pobieranie muzyki dzięki Nokia MixRadio. We wszystkich urządzeniach preinstalowano szereg gier i aplikacji.

Smartfony z rodziny Nokia X oferują dostęp do popularnych usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive o pojemności 10 GB oraz komunikator Skype. Dają też możliwość korzystania z konta Outlook.com.

Nokia X jest wyposażona w 4-calowy ekran i aparat o rozdzielczości 3 MP. Z kolei Nokia XL ma 5-calowy ekran, przedni aparat o rozdzielczości 2 MP — idealny do rozmów wideo przez Skype — oraz tylny aparat o rozdzielczości 5 MP z autofokusem i fleszem. Obydwa smartfony łączą w sobie znaną jakość i wzornictwo firmy Nokia z nowoczesnym, kafelkowym interfejsem użytkownika zainspirowanym rodziną smartfonów Lumia. Urządzenia są wyposażone w tzw. Fastlane, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami. Oba smartfony obsługują dwie karty SIM.

Model Nokia X w kolorze zielonym, czerwonym, białym, czarnym bądź żółtym lub niebieskim można już nabyć w sugerowanej cenie 499 zł. Nokia XL będzie dostępna w Polsce od czerwca br. w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł.