Asus prezentuje swojego Chromeboksa

Asus prezentuje swojego Chromeboksa

Asus Chromebox w pigułce to prosty w konfiguracji, uruchamiający się w ciągu kilku sekund i dający użytkownikom natychmiastowy dostęp do ulubionych aplikacji, gier i stron internetowych komputer o niewielkich rozmiarach. Urządzenie posiada zintegrowaną ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i dokonuje automatycznych aktualizacji.

Chromebox daje dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz do tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Pozwala m.in. na korzystanie z YouTube, Hulu Plus i Netflix. Użytkownicy otrzymują 100GB przestrzeni na Google Drive, dzięki czemu komputer staje się kompletnym centrum danych dla innych urządzeń, takich jak: komputery PC, smartfony i tablety.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core (i3/i7) lub Celeron 4-tej generacji. To niewielkie urządzenie zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD. Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort.

Asus Chromebox w najtańszej wersji kosztuje 179 dolarów (ok. 550 PLN).

Więcej:Asusdesktopy