BLStream przejmuje część udziałów Kupferwerk

Prezes PARP: targi CeBIT szansą dla polskich firm na nawiązywanie bliskich relacji biznesowych
Prezes PARP: targi CeBIT szansą dla polskich firm na nawiązywanie bliskich relacji biznesowych

Dla mnie, jako osoby odpowiedzialnej za rynek polski, jest to bardzo ważna i pozytywna informacja. Ekspansja na nowe rynki oznacza dla nas możliwość dalszego dynamicznego rozwoju, ponieważ to właśnie polskie oddziały stanowią ośrodki inżynieryjne w BLStream. Dodatkowo umacnia to naszą stabilność i wiarygodność, cechy tak pożądane i cenione przez naszych Klientów — powiedział Patryk Janiak, Country Director w BLStream. “Branża, w której działamy rozwija się niezwykle dynamicznie i zdobycie, a co ważniejsze utrzymanie przewagi konkurencyjnej jest niezwykle trudnym zadaniem. Jestem przekonany, że synergia, jaką wspólnie wypracujemy oraz wymiana doświadczeń i wiedzy spowodują, że jakość i wachlarz świadczonych przez BLStream usług będą jeszcze bardziej atrakcyjne, a nasi partnerzy biznesowi otrzymają nowe narzędzia i pomysły do budowania sukcesu swoich firm”.

Kupferwerk GmbH zdobyło pozycję lidera na rynku tworzenia aplikacji mobilnych w Niemczech dzięki pracy dla takich klientów, jak Audi, T-Mobile, Volkswagen, Microsoft, Vorwerk czy Pro7Sat1. Założona w 2003 roku firma początkowo skupiała się na użyteczności aplikacji oraz testowaniu interfejsów użytkownika. Pierwsza aplikacja mobilna Kupferwerk GmbH powstała w 2007 roku. Wkrótce potem firma skoncentrowała swoją działalność na tworzeniu i rozwijaniu kolejnych aplikacji. W 2012 roku Kupferwerk GmbH połączyło się z GOAPP GmbH, stając się największą niezależną agencją w Niemczech wyspecjalizowaną w tworzeniu aplikacji mobilnych. Siedziba Kupferwerk GmbH znajduje się w Monachium.

“Nasz sukces, wynikający z dobrej znajomości potrzeb klientów i odpowiedniego zarządzania projektem, pozwolił Kupferwerk stać się liderem na rynku developerów aplikacji w Niemczech” – komentuje Rainer Hüther. “Dzisiejsza decyzja pozwoli nam zdecydowanie zwiększyć skalę działania. Z przyjemnością patrzę na wyzwania i szanse dla naszego rozwoju, jakie przed nami stawia partnerstwo z BLStream. W tak błyskawicznie zmieniającym się środowisku złożony wachlarz umiejętności, zdolność programowania w środowisku krytycznym dla biznesu i umiejętnego projektowania interfejsu użytkownika to cenne zasoby, które możemy wykorzystać z korzyścią dla naszych klientów”.

Firma BLStream, założona w Helsinkach (Finlandia), zajmuje się szeroko rozumianym projektowaniem usług oraz tworzeniem aplikacji przyjaznych użytkownikowi. Firma działa również w Polsce i Stanach Zjednoczonych, współpracując z wiodącymi markami, takimi jak Play, ING Bank Śląski S.A., T-Mobile Polska, BBC, Good Technology, F-Secure czy Hightail. Portfolio firmy obejmuje projektowanie usług, tworzenie innowacyjnego User Experience, aplikacji serwerowych na urządzenia mobilne oraz platformy SmartTV. BLStream zapewnia zarówno pełną integrację systemów, ich obsługę i wsparcie techniczne, jak i zaawansowane zarządzanie projektami oparte na partnerskich relacjach z klientem.

“Projektowanie zaawansowanych aplikacji czy interfejsu przyjaznego dla użytkownika wymaga najwyższych umiejętności” – komentuje Ludovic Gaudé, CEO BLStream. ”

Rzetelność, innowacyjność
i kreatywność od początku znajdują się w centrum naszej działalności. Dzięki dotychczasowym efektom nasza współpraca z Kupferwerk mogła przejść na wyższy poziom, pozwalając nam przyjmować jeszcze bardziej wymagające wyzwania i projekty. Biorąc pod uwagę to, co osiągnęliśmy do tej pory, spodziewamy się dalszego wzrostu. Połączenie kreatywnego podejścia z dostarczaniem efektów na wysokim poziomie to kolejna wartość dla naszych klientów”

.