Charged Card: powerbank, który zmieści Ci się w portfelu

Im smartfony nowsze, tym częściej trzeba je ładować. Zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić i zaadaptować. Wychodząc z domu, oprócz samego telefonu nierzadko zabieramy ze sobą ładowarkę, kabel USB, czy tzw. powerbank, czyli przenośną ładowarkę USB.

Jak jednak słusznie zauważa Gene Aikens – osoba odpowiedzialna za Charged Card, przenośne akcesoria do telefonów są.. najczęściej większe niż same telefony. W przypadku ładowarek USB związane jest to oczywiście z ich pojemnością – większy rozmiar idzie w parze z większą pojemnością. Im większa pojemność, tym dłużej możemy utrzymać nasz telefon naładowany.

Jednak istnieje jeszcze niezagospodarowany segment tego rynku. Chodzi tu o ładowarki, które rozmiarem przypominają baterię naszego telefonu, czy kartę kredytową. Dzięki czemu są poręczne na tyle, że mieszczą się nam do portfela, tylnej kieszeni spodni, czy wewnętrznej w marynarce.

Tak właśnie powstał Charged-Card – ładowarka, kabel do transmisji danych i latarka w jednym. Waży zaledwie 110g a jej wymiary to: 8,6mm x 5,5mm x 4mm. Niestety pojemność wbudowanej w ładowarkę baterii nie powala: 400mAh, jednak na pewno pozwoli nam na naładowanie telefonu na tyle, aby z niego zadzwonić.

Gadżet dostępny jest w trzech wersjach:

  • dla „starszych” sprzętów Apple, czyli: iPhone 2G, 3G, 3GS, 4G, & 4GS.
  • dla nieco nowszych sprzętów Apple: iPhone 5G, 5S, & 5C.
  • I z końcówką micro USB, pasującą do większości nowych smartfonów.

Charged Card nie jest również przesadnie droga. Na stronie Indiegogo można zamówić ją za 28$.

http://www.indiegogo.com/projects/charged-card-data-cable-battery-charger-fits-in-a-wallet-iphone-android-charge

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.