Duma Szlachecka – nietypowa, polska gra przeglądarkowa czeka na Wasze wsparcie

Większość gier, nie tylko tych przeglądarkowych opiera się na fikcyjnych światach i bohaterach. Zespół pod wodzą Williama Stanowskiego od 1,5 roku tworzy coś, co nie tylko dostarczy Wam rozrywki, ale także przekaże solidną porcję wiadomości na temat historii naszego kraju.

Studio kładzie niesamowity nacisk na jak najwierniejsze przełożenie realiów XVII-wiecznej Rzeczpospolitej – dotyczy to geografii, architektury, polityki, ekonomii, a nawet mody. Pod względem mechaniki Duma Szlachecka jest strategiczną grą przeglądarkową, w której wcielamy się w rolę szlachcica władającego skromnym dworkiem. Zarządzając jego ekonomią gracz dąży do uzyskania potęgi magnackiej, biorąc przy okazji udział w historycznych wydarzeniach.

Chociaż w grę możemy zagrać już teraz bez żadnych opłat, twórcy nie zamierzają zaprzestawać w wysiłkach i mają marzenie, by znacznie rozbudować elementy rozgrywki. Z tego powodu postanowiono uruchomić kampanię na portaluwspieram.to, by zebrać wystarczającej ilości środki na implementację nowych rozwiązań. Przede wszystkim pieniądze mają pójść na dodanie aspektu militarnego:
W obrębach ziem gracze będą obierać się na urzędników ziemskich i posłów na Sejm Walny. Na końcu wprowadzona zostanie tzw. Ścieżka Wielkiej Historii, czyli lista wydarzeń historycznych, które gracz napotka i do których będzie musiał się odnieść w toku rozgrywki. Gracz będzie świadkiem najazdów, wojen domowych i rokoszy. Będzie także musiał stawić czoła Tatarom, Turkom czy Szwedom. Na swej drodze spotka nie tylko zadania historyczne, ale także fantastyczne i znane z literatury.”

Twórcy mają jeszcze 59 dni by zebrać kwotę 7 tys.zł. Każde wsparcie finansowe gratyfikowane jest wirtualnymi dobrami dostępnymi później w grze.

0
Źródło: Wspieram.to
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.