Enemy Front: Powstanie Warszawskie na nowym zwiastunie

CI games nie próżnuje.

W grze wcielimy się w postać amerykańskiego korespondenta wojennego polskiego pochodzenia – Roberta Hawkinsa. Hawkins jednak zamiast relacjonowania przebiegu wojny postanawia wziąć w niej udział i dołącza do ruchu oporu. Jego misje dywersyjne z takich krajów jak Norwegia, Francja, czy Niemcy będą dostępne dla graczy, ale w postaci retrospekcji. Właściwa akcja gry odbywać się będzie podczas Powstania Warszawskiego.

Twórcy nie ukrywają, że Enemy Front: Warsaw Uprising to przede wszystkim strzelanina komputerowa, stworzona po to, aby dostarczyć graczom rozrywki. Dlatego też nie boją się zmieniać historii, czy tu i ówdzie zmienić nieco oryginalny wygląd Warszawy z tamtego okresu. Jednym słowem: nie boją się beletryzować historii. CI Games przyznaje również, że o ile temat Powstania Warszawskiego pozostaje nadal kontrowersyjny i może wywołać głosy niezadowolenia niektórych środowisk w naszym kraju, to producent liczy bardziej na rynek zachodni. Trudno dziwić się takim założeniom: polski rynek gier komputerowych to według prognoz CI Games zaledwie 2-3% sprzedaży w skali światowej.

My mamy tylko nadzieję, że gra okaże się lepsza od poprzedniej produkcji CI Games, której recenzje powołały do życia zorganizowaną grupę hejterską.