FRITZ!Box 4080: pierwszy ruter do łączy światłowodowych

FRITZ!Box 4080 jest pierwszym produktem AVM z rodziny FRITZ!Box przeznaczonym do pracy z łączami światłowodowymi FFTH (Fiber To The Home).

FRITZ!Box 4080 może być podłączony do sieci światłowodowej za pomocą gigabitowego, ethernetowego portu WAN, podłączanego do modułu abonenckiego (ONU) lub bezpośrednio za pomocą modułu SFP (Small Form-factor Pluggable). FRITZ!Box 4080 jest wyposażony w gigabitowy port WAN i cztery porty LAN o takiej samej przepustowości oraz obsługuje transmisję 3 x 3 MIMO równocześnie w paśmie 2,4 i 5 GHz, zachowując zgodność ze standardami, odpowiednio Wireless N i AC.

Nowy FRITZ!Box oferuje najwyższą, gigabitową wydajność zarówno po stronie dostępu do internetu, jak i w sieci lokalnej. Dwa analogowe porty telefoniczne, wbudowana baza DECT, wewnętrzny port ISDN i dwa gniazda USB 3.0 uzupełniają listę funkcjonalności routera FRITZ!Box. Najnowsza wersja systemu operacyjnego FRITZ!OS umożliwia korzystanie z licznych funkcjonalności sieciowych, np. bezprzewodowego dostępu dla gości, kontroli rodzicielskiej i technologii Smart Home, również za pomocą sieci światłowodowych. Nowe wzornictwo FRITZ!Box 4080: pionowa orientacja obudowy oraz jej biały kolor, oddają dynamizm wydajnej platformy sprzętowej, umożliwiającej dalszy, nieograniczony rozwój funkcji w przyszłości, co czyni urządzenie doskonałym rozwiązaniem do obsługi opartych na protokole IP pakietów usług złożonych z szybkiego dostępu do internetu, funkcji głosowych i telewizji.

Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 4080 planowana jest na drugą połowę 2014, cena nie jest jeszcze znana.

Powiązane treści:

Router Huawei w rankingu najlepszych routerów.

0
Źródło: AVM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.