Gabe Newell opowiada o nowych projektach i przyszłości Valve

Organizowane w serwisie Reddit sesje AMA (ask me anything - spytaj mnie o cokolwiek) cieszą się nieustającą popularnością wśród internautów. Nic dziwnego, że w czasie sesji z jednym z najpopularniejszym (i najczęściej parodiowanym w internecie) twórcą gier komputerowych serwery Reddita ledwo sobie radziły z napływającym ruchem.

Sesja AMA z Newellem miała na początku odbyć się 3 marca, jednak w wyniku nieznanych okoliczności (które z pewnością mają coś wspólnego z liczbą 3) została przesunięta na wczoraj. Newell wraz z kilkoma innymi pracownikami Valve udzielali krótkich wypowiedzi na najróżniejsze pytania internautów.

Najciekawszą „dla branży” rzeczą były z pewnością wiadomości o nowym silniku, nad którym pracuje Valve. Source 2 powstaje z myślą o tworzonych przez społeczność graczy modyfikacjach do gier. Valve, jako mistrz outsourcingu, chce jeszcze bardziej udoskonalić model, w którym oni dostarczają tylko narzędzia, gracze dzięki nim tworzą gry i modyfikacje do nich, sprzedają je na platformie Steam, a procent od sprzedaży trafia do Valve. Oprócz prac nad Source Engine 2, Newell wspomina również o tym, że Valve chciałoby uczynić e-sport bardziej opłacalnym zajęciem. Jednak tak jak w przypadku odpowiedzi na temat SE 2, nie ujawniono żadnych szczegółów.

Kolejną ciekawą informacją jest to, że Valve pracuje nad tańszymi wersjami swoich pecetokonsol Steam Machines. W zamyśle firmy, ten sprzęt ma być głównie wykorzystywany do strumieniowania obrazu np na telewizor w salonie z mocniejszego peceta. Jeśli chodzi o rozwój platformy Steam, to prace nad Steam Music nadal trwają. Nie uzyskaliśmy jakiegokolwiek terminu ich ukończenia, za to dowiedzieliśmy się, że Valve chce konkurować z takimi platformami jak Pandora, czy Spotify.

Fanom Counter-Strike: Global Offensive na pewno ucieszy informacja, że gra przenoszona jest na Linuxa.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się w jakim wieku Newell zaczął programować, z jakiej dystrybucji Linuxa korzysta na codzień itd, to zapraszamy do lektury pod ten adres: http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1zkfmv/wearea_videogame_developer_aua/

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.