Galaxy S III jednak dostanie KitKata?

Galaxy S III jednak dostanie KitKata?

Jeśli macie w tej chwili déjà vu, to chyba całkiem normalne uczucie w tej sytuacji. Samsung po raz kolejny (no dobrze, gwoli ścisłości to nie jedyny producent, który ma z tym problem) bardzo oszczędnie dysponuje informacjami na temat aktualizacji swoich smartfonów do najnowszej wersji systemu operacyjnego Android. Problem przede wszystkim dotyczy posiadaczy smartfonów Galaxy S III – niegdyś flagowego modelu, w którego posiadaniu jest niemała liczba osób.

Tymczasem sytuacja z jego aktualizacja jest naprawdę zawiła. Najpierw amerykański oddział Samsunga wydał listę telefonów, na której znalazła się S III, po czym europejski oddział tej samej firmy zapomniał już o nim, gdy sporządzał swoją listę smartfonów, które otrzymają aktualizację do Androida 4.4 KitKat.

Teraz mamy dla was kolejne informacje na ten temat. Otóż tym razem arabski oddział koreańskiego producenta, w odpowiedzi na konkretne zapytanie jednego z Facebookowiczów, dotyczące uaktualnienia dla S III, odpowiedział, iż aktualizacja KitKat będzie dostępna pod koniec tego miesiąca.

Może to moja nieufność, ale brak podania modelu telefonu w odpowiedzi nie brzmi zbyt optymistycznie, i chociaż kontekst wydaje się jasny, to odpowiedź jest bardzo ogólna i w razie czego, będzie można się z niej wytłumaczyć.

Tak czy inaczej, wciąż czekamy na jakieś oficjalne wieści.