Hindusi mają lepiej

Hindusi mają lepiej

Podczas targów MWC 2014 Microsoft przedstawił swoich nowych partnerów na smartfonowym rynku, głównie z Chin i Indii. Jak się okazuje, firmy produkujące w Indiach smartfony z Windows Phone są całkowicie zwolnione z opłat licencyjnych za ten system.

Redakcja The Times of India postanowiła zweryfikować te informacje. Anonimowo, dyrektor generalny jednego z indyjskich producentów, postanowił potwierdzić te informacje. –

Nie płacimy Microsoftowi opłat licencyjnych za planowane przez nas telefony z Windows Phone. Firma ta najwyraźniej bada nowe możliwości biznesowe dla Windows Phone. Musieli zdać sobie sprawę, że ich dotychczasowy model, a więc płatnych licencji, nie sprawdził się, nawet mimo wsparcia Nokii — twierdzi.

Indyjski rynek smartfonów jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się. W tym kraju Nokia Lumia 520 z Windows Phone jest drugim najchętniej kupowanym.

Ciekawe co na to inni producenci smartfonów, którzy nadal uiszczają opłaty licencyjne za Windows Phone. Poprosiliśmy ich o komentarze i podzielimy się nimi, jak tylko je otrzymamy.