Hindusi mają lepiej

Microsoft coraz intensywniej walczy o rynek najtańszych smartfonów. Jak donoszą lokalne media, gigant całkowicie zrezygnował z pobierania opłat licencyjnych za Windows Phone od indyjskich firm.

Podczas targów MWC 2014 Microsoft przedstawił swoich nowych partnerów na smartfonowym rynku, głównie z Chin i Indii. Jak się okazuje, firmy produkujące w Indiach smartfony z Windows Phone są całkowicie zwolnione z opłat licencyjnych za ten system.

Redakcja The Times of India postanowiła zweryfikować te informacje. Anonimowo, dyrektor generalny jednego z indyjskich producentów, postanowił potwierdzić te informacje. –

Nie płacimy Microsoftowi opłat licencyjnych za planowane przez nas telefony z Windows Phone. Firma ta najwyraźniej bada nowe możliwości biznesowe dla Windows Phone. Musieli zdać sobie sprawę, że ich dotychczasowy model, a więc płatnych licencji, nie sprawdził się, nawet mimo wsparcia Nokii — twierdzi.

Indyjski rynek smartfonów jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się. W tym kraju Nokia Lumia 520 z Windows Phone jest drugim najchętniej kupowanym.

Ciekawe co na to inni producenci smartfonów, którzy nadal uiszczają opłaty licencyjne za Windows Phone. Poprosiliśmy ich o komentarze i podzielimy się nimi, jak tylko je otrzymamy.

0
Źródło: The Times of India
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.