iOS 7.1 już jest!

iOS 7.1 już jest!

Po wielu miesiącach testów Apple w końcu wydał aktualizację 7.1 dla systemu operacyjnego iOS, która usuwa niedoróbki poprzedniej wersji i wprowadza kilka nowych funkcji. Zmieniono planszę wyłączania urządzenia, dzięki czemu ma być wygodniejsza, oraz skrócono animacje interfejsu systemu, dzięki czemu aplikacje uruchamiają się szybciej. Usprawniono też moduł dla niedowidzących, dzięki czemu po jego włączeniu interfejs systemu ma być czytelniejszy.

iOS 7.1 wprowadza też obsługę platformy CarPlay, która pozwala w wybranych samochodach na integrację iPhone’a z komputerem pokładowym pojazdu oraz wprowadzono nowe brzmienie syntezatora mowy w kilku językach. Wprowadzono też możliwość ręcznego kontrolowania nasłuchu przez asystentkę Siri.

Zmian doczekały się też wbudowane aplikacje do kalendarza i muzyki. Ta druga teraz pozwala na szybkie kupienie danej piosenki nadawanej przez iTunes Radio.

Rzecz jasna, iOS 7.1 to też usunięcie wszystkich usterek wykrytych w poprzedniej wersji systemu. Apple zwraca uwagę, że wersja 7.1 jest znacznie stabilniejsza od poprzednie i już nie powinna się tak często zawieszać. Poprawiono też wydajność działania tego systemu na smartfonach iPhone 4.