Już oficjalnie możemy dzielić się grami na Steamie

Jest to trochę skomplikowane, ale działa.

Jeśli powyższa nazwa z niczym wam się nie kojarzy, to spieszymy z wyjaśnieniami. Steam Family Sharing to usługa dzięki której w gry z naszej biblioteki na Steamie może skorzystać nasza rodzina i, nie ma co ukrywać, znajomi.

Steam pozwala na udostępnienie swoich gier maksymalnie pięciu osobom z naszej listy znajomych. Do tego nasze gry możemy udostępnić na maksymalnie 10 autoryzowanych maszyn. Granie w „pożyczoną” grę nie różni się niczym od granie w zakupiony przez nas tytuł – gra zapisywana jest na naszym dysku w chmurze, a osiągnięcia pojawiają się na naszym koncie Steam.

Jedynym „problemem” tego systemu jest sam sposób udostępniania swojej biblioteki gier naszym znajomym. Z drugiej strony, to raczej zrozumiałe, że Valve nie chce abyśmy naszymi grami dzielili się ot tak, bez problemu, za pomocą kilku kliknięć.

Oto jak to zrobić:

Jeśli chcielibyście uzyskać dostęp do biblioteki gier waszego znajomego, będziecie musieli się nieco nagimnastykować. Po pierwsze: na komputerze, na którym chcecie grać musicie zalogować się na konto waszego znajomego. Do tego będziecie oczywiście potrzebować jego loginu, hasła oraz kodu weryfikacyjnego, który przyjdzie na adres e-mail waszego znajomego, zaraz po tym, jak spróbujecie się zalogować na jego konto z waszej maszyny.

Ok, wszystko się udało, jesteście na koncie znajomego. Teraz trzeba trochę poklikać. Z paska górnego klienta Steam, wybieramy ”

Steam

„,

Ustawienia

, a w nich zakładkę „Rodzina”. Tam klikamy na przycisk „AUTHORIZE THIS COMPUTER”:

Wasz znajomy musi zrobić to samo u siebie, czyli zalogować się na wasze konto, wejść w ustawienia, i autoryzować swój komputer. Następnie obaj logujecie się już na swoje konta i w tym samym miejscu, gdzie dokonywana była autoryzacja, na liście AUTHORIZED ACCOUNTS powinniście widzieć siebie (a raczej swoje konta) nawzajem. Ostatnie co wam pozostało to finalna autoryzacja konta waszego znajomego, dzięki czemu będzie mógł grać w wasze gry:

Ostatnia rzecz, która sprawi, że korzystanie z usługi będzie miało nieco więcej sensu, to kliknięcie w przycisk „zarządzaj trybem rodzinnym”. W panelu, który się wyświetli można wybrać, które gry chcecie udostępniać znajomym. Doradzamy zaznaczyć wszystkie:

I tyle, miłego grania!