Najnowsza wersja Oculus Rift dla deweloperów z rozdzielczością 1080p!

Następna wersja urządzenia będzie już dostępna w sklepach!

Pierwsza wersja Oculusa wyświetlała obraz w rozdzielczości 720p, co w przypadku urządzenia znajdującego się zaledwie kilka centymetrów od oczu użytkownika, było zbyt małą rozdzielczością, żeby móc mówić o jakimkolwiek komforcie. DK2 to rozdzielczość 1080p na OLED-owym wyświetlaczu. Jest to nadal mniejsza rozdzielczość, niż ta, która według zapewnień Oculusa trafi do wersji konsumenckiej, jednak już teraz 1080p w połączeniu z technologią opracowaną przez Oculusa, która redukuje rozmazywanie obrazu oraz redukuje skutki choroby lokomocyjnej robi ogromne wrażenie.

Kolejna wersja Oculus Rift trafi już bezpośrednio do konsumentów. Jak na razie firma nie chce zdradzać zbyt wiele szczegółów na temat końcowej specyfikacji urządzenia. Wiemy na pewno, że rozdzielczość zostanie zwiększona, a technologia jeszcze bardziej dopracowana. Jeden z założycieli firmy Palmer Luckey powiedział:

„Wiemy co chcemy wysłać do konsumentów, wiemy jakich części potrzebujemy, wiemy skąd wziąć te części. Pozostaje kwestia poskładania tego wszystkiego w całość”

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News