Nowy czytnik e-booków od Sony jest wielki

Nowy czytnik e-booków od Sony jest wielki

Digital Paper, bo tak nazywa się najnowszy czytnik wykorzystujący technologię e-tuszu od Sony z pewnością wyróżnia się na tle konkurencyjnych sprzętów. Przede wszystkim swoim rozmiarem. Tak jak większość urządzeń oferuje swoim użytkownikom przekątną 6 cali, Sony w swojej nowej konstrukcji zdecydowało się na coś większego. Digital Paper posiada ekran o przekątnej 13,3-cala.

Zapomnijcie, że schowacie go do kieszeni. Urządzenie zostało wyposażone w elastyczny ekran, o imponującej rozdzielczości wyświetlanego obrazu: 1600 x 1200 px. Oprócz tego czytnik Sony został wyposażony w moduł Wi-Fi i 4GB wbudowanej pamięci, którą jeśli ktoś chce może zawsze rozszerzyć za pomocą wbudowanego slotu na karty microSD.

Kolejnym dość kontrowersyjnym elementem czytnika jest jego bateria. A raczej jej pojemność, która według producenta wystarczy na zaledwie 3 godziny czasu pracy z czytnikiem. Do tego czytnik obsługuje tylko format PDF, o czytaniu formatu MOBI, czy ePub możemy na razie zapomnieć. A to wszystko za jedyne 1100 dolarów (3300zł).

Dla kogo jest ten produkt? Pomyślmy, duży, mało mobilny rozmiar, nie do końca imponujący czas pracy na baterii, obsługa tylko PDF-ów, ogromna rozdzielczość i 13’3-calowa przekątna. Według nas jest to produkt przeznaczony dla inżynierów, którzy wreszcie dostaną gadżet, który będzie w stanie wyświetlić te wszystkie, niezmiernie ważne rysunki techniczne…