Portal należący do Allegro kończy działalność

Portal należący do Allegro kończy działalność

Citeam.pl swoją działalność rozpoczął w lutym 2011 r., w czasie, gdy w kraju na dobre szalała już moda na portale zakupów grupowych. Od 2010 roku, kiedy to na rynku pojawił się pierwszy tego typu serwis, kolejne powstawały w ekspresowym tempie. Według ciągle aktualizowanego spisu portali zakupów grupowych, w ciągu ostatnich 4 lat pojawiło się aż 181 portali oferujących grupowe kupowanie po (nie zawsze) niższej cenie. Nie tylko inwestorzy indywidualni chcieli uszczknąć z “grupowego” tortu. Także czołowe spółki i koncerny medialne wywęszyły okazję do zarobku. Własne portale otworzyły m.in. Grupa o2, Agora, Axel Springer, MediaRegionalne, Presspublika czy Polskapresse.

Portal Citeam, należący do Grupy Allegro, w ostatnich latach notował duże spadki. Od grudnia 2011, kiedy to korzystało z niego 1,98 mln osób, do grudnia 2013, ta strata wynosiła blisko 1,50 mln użytkowników. Utrata użytkowników, a co za tym idzie, przychodów, była przyczyną innych głośnych w branży upadków, takich jak HappyDay (Agora), ruszaj.pl (Grupa o2), Klub Okazji (Axel Springer) czy należących do Presspubliki Okazji.rp.pl.

Serwisów, które w ciągu ostatnich dwóch lat zakończyły swoją działalność, lub nie ma żadnych oznak ich dalszego funkcjonowania, jest 118.