Razr wprowadza własne przełączniki do klawiatur mechanicznych

Razr wprowadza własne przełączniki do klawiatur mechanicznych

Jest to bardzo dobra wiadomość. Aktualnie rynek zdominowany jest przez przełączniki firmy Cherry MX. Odrobina konkurencji nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Firma Razer twierdzi, że tradycyjne klawiatury mechaniczne (w tym ich przełączniki) były projektowane z myślą o pisaniu, nowe klawiatury Razera – Razer BlackWidow Ultimate 2014, które jako pierwsze otrzymają przełączniki Razer Mechanical Switch, zostały zaprojektowane przede wszystkim do grania.

Przyjrzyjmy się parametrom technicznym obu przełączników Razr:

RazerTM Green Switch

Siła wymagana do zarejestrowania znaku

  • 50g
Sposób działania
  • wyczuwalna i słyszalna odpowiedź podczas aktywacji
Skok do punktu aktywacji
  • 1.9 (+/- 4mm)

RazerTM Orange Switch

Siła wymagana do zarejestrowania znaku
  • 45g
Sposób działania
  • liniowa
Skok do punktu aktywacji
  • 1.9 (+/- 4mm)

Nowe przełączniki, jak większość rzeczy projektowanych przez firmę Razr były konsultowane z czołowymi esportowcami z całego świata, co z pewnością okaże się ich ogromną zaletą. Jednak powyższe parametry, można stwierdzić, że przełączniki Razera niewiele różnią się od tych produkcji Cherry MX. Parametry Green Switch są niemal identyczne z parametrami przełącznika MX Cherry Blue. Z kolei Orange konkurować będzie bezpośrednio z MX Cherry Red.

Oczywiście to tylko suche parametry. O tym, jak sprawdzają się nowe przełączniki Razr dowiemy się dopiero wtedy, kiedy będziemy mogli przetestować nową klawiaturę Razer BlackWidow Ultimate 2014. Skoro Razer twierdzi, że wszystkie dotychczasowe klawiatury mechaniczne dla graczy produkowane były z przełącznikami zaprojektowanymi do pisania, jesteśmy bardzo ciekawi, jak bardzo przełączniki projektowane dla graczy są w stanie zmienić tzw. experience. Klawiatura, trzeba przyznać, wygląda całkiem nieźle: