Robot oparty o Samsunga Galaxy S4 pobił rekord świata

Cubestormer 2 w 2011 roku pobił o 0,28 sekundy rekord świata ustanowiony wcześniej przez człowieka - 5,27 sekund. Nowa wersja robota może pochwalić się jeszcze lepszym czasem.

Przeciętnemu człowiekowi raczej trudno wyobrazić sobie, by tak skomplikowaną układankę jaką jest kostka Rubika ułożyć w mniej niż minutę, a co dopiero mówić o sekundach… Ale jak w każdej dziedzinie nauki czy sportu tak i tutaj spotkać możemy ludzi obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami. Jeśli oglądaliście Mam Talent w 2012 r. pewnie pamiętacie Marcina Kowalczyka, który układał kostki nawet z zamkniętymi oczami (swoją drogą to też rekordzista świata w tej konkurencji). Do tego typu zawodów przystępują także roboty.

Trzy lata od pobicia ostatniego rekordu Mike Dobson i David Gilday postanowili udoskonalić swojego Cubestormera. Czteroręki Cubestormer 3 złożony w całości z klocków LEGO (seria Mindstorms EV3) korzysta tym razem z obliczeń dokonywanych przez Samsunga Galaxy S4 (poprzednia wersja działała w oparciu o Galaxy S2). Czas pokaże, czy człowiek będzie w stanie pobić rekord 3,25 sekund ustanowiony przez robota. Ciekawe też czy konstruktorzy planują pobić rekord w ułożeniu kostki Rubika 7×7. Ludzki rekord w tym przypadku wynosi 2:39,41.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.