Samsung zabiera się za dystrybucję materiałów Ultra HD

Samsung zabiera się za dystrybucję materiałów Ultra HD

Sytuacja w tej chwili wygląda tak, że mamy już w sklepach telewizory Ultra HD, ale jedyną możliwością zobaczenia czegokolwiek w tej rozdzielczości jest skalowanie. Filmy Blu-ray to co najwyżej 1080p, a telewizja HD to najczęściej wciąż tylko 720p, ewentualnie 1080i. Ten stan rzeczy ma się jednak zmienić. Do firm zaangażowanych w rozwój nowej rozdzielczości dołącza Samsung, który właśnie podpisał umowę z dużą, znaną wytwórnią 20th Century Fox.

Samsung zapowiedział współpracę ze studiem 20th Century Fox już na targach CES 2014, gdzie przedstawiał UHD Video Pack – urządzenie do przechowywania danych z fabrycznie preinstalowanymi materiałami z wielu studiów, m.in. z filmami 20th Century Fox, takimi jak Noc w muzeum, X-men geneza: Wolverine oraz Adwokat.

W przyszłości Samsung i 20th Century Fox zamierzają poszerzyć zakres współpracy, by stworzyć szerszy system dystrybucji materiałów UHD.

Nowy, budowany właśnie system ma działać w oparciu o platformę SmartHub, stanowiącą element wyposażenia wszystkich telewizorów Ultra HD firmy Samsung. Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce.