SmartMio – pierwszy elektrostymulator zintegrowany ze smartfonem

SmartMio – pierwszy elektrostymulator zintegrowany ze smartfonem

Chociaż elektrostymulatory mięśni nigdy nie zastąpią nam prawdziwego treningu to jednak stanowią jego uzupełnienie i z powodzeniem korzystać mogą z nich nie tylko zaawansowani sportowcy, czy osoby wymagające rehabilitacji poszczególnych partii ciała, ale także ludzie przesiadujący głównie za biurkiem i nie mający możliwości lub czasu na intensywny trening – jednym słowem wszyscy.

SmartMio jest pierwszym na świecie elektrostymulatorem, który możemy kontrolować przy pomocy smartfona. Urządzenie składa się z dwóch elektrod oraz z modułu centralnego obsługującego Bluetooth 4.0. Z poziomu aplikacji możemy wybrać sobie różne interesujący nas rodzaj treningu dedykowanego danej grupie mięśni, czas trwania ćwiczenia i poziom jego intensywności. Z powodzeniem połączymy też dwa zestawy SmartMio dzięki czemu zintensyfikujemy trening.

Urządzenie jest jeszcze w fazie projektowania i aktualnie zbierane są fundusze na rozpoczęcie masowej produkcji. Twórcy planują także zintegrować swój produkt z Android Wear, by móc obsługiwać go z poziomu smartwatcha. SmartMio możemy zakupić przy pomocy portalu Indiegogo, gdzie zapłacimy 89$ za pojedynczy egzemplarz lub 139$ za dwa. Kampania potrwa jeszcze 43 dni i na razie cieszy się dobrym zainteresowaniem – twórcy zebrali już 36 tys.$ z wymaganych 50 tys.$