Sony testuje system wypożyczania gier na PS4

Ma być tanio i wygodnie.

Z tego, co na razie wiadomo, wygląda na to, że użytkownicy Playstation będą mogli wypożyczać najnowsze gry na jeden, siedem oraz trzydzieści dni. Gra, na której usługa jest obecnie testowana to japońska Catherine, nazwana „Catherine PS Now”. Nazewnictwo sugeruje, że za wypożyczanie gier na Playstation odpowiadać będzie usługa Playstation Now, rozwijana przez firmę Gaikai, którą Sony w 2012 roku kupiło za 380 milionów dolarów.

Oczywiście pojawiły się już pierwsze spekukacje na temat cen wypożyczania gier. Według tych doniesień wypożyczenie Uncharted 3 kosztować ma ok. 5 dolarów (15zł), Far Cry 3 ma być droższy o 1$ (ok 18zł) – nie wiadomo jednak o jakim okresie wypożyczenia mowa.

Usługa Playstation Now będzie dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku. Zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w lecie. Pierwsze urządzenia Sony z dostępem do tej usługi to konsole Playstation 3 i Playstation 4, następnie ma pojawić się również dla PS Vita i innych urządzeniach Sony z dostępem do Internetu, w tym dla telewizorów Bravia.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News