The Last of Us jednak pojawi się na srebrnym ekranie

Film na motywach zeszłorocznego hitu z konsoli PS3 znajduje się już w produkcji.

The Last of Us – zdobywca wielu nagród dumnie okrzyknięty przez graczy jedną z najlepszych gier ubiegłej generacji konsol – jest tytułem bardzo filmowym. Cechuje go nie tylko dojrzały, pełen dramatycznych momentów scenariusz, ale także rewelacyjna, pełna szczegółów grafika i nastrojowa ścieżka dźwiękowa. Gdyby wyciąć wszystkie elementy rozgrywki wyszedłby z tego konkretny film. Być może właśnie dlatego studio Naughty Dog zdecydowało się przenieść markę na ekrany kin.

Według filmowego portalu Deadline za scenariusz odpowiedzialny będzie Neil Druckman, który stworzył fabułę gry. Szefowie Naughty Dog – Evan Wells i Christopher Balestra – będą brali czynny udział w produkcji. Do zespołu dołączy także reżyser Sam Raimi znany m.in. z trylogii o Spider-Manie, którego studio Ghost House Pictures zajmie się produkcją filmu. Dystrybucją filmu zajmie się Screen Gems („Priest”, „Resident Evil: Retribution”, „Carrie”) współpracujące z Sony Pictures.

Obsada aktorska nie została jeszcze podana i nie wiadomo czego dotyczyć będzie filmowa fabuła. Niewykluczone, że zamiast przerabiania raz jeszcze tego samego scenariusza autorzy postawią na wcześniejsze lub późniejsze losy głównej pary bohaterów.

W ubiegłym roku mogliśmy także obejrzeć fanowski serial internetowy oparty na motywach The Last of Us.