VLC dla Windows 8 może w końcu zadziała…

Po wielu miesiącach oczekiwań, VideoLAN w końcu udostępnił nam znakomity (do tej pory) odtwarzacz VLC w wersji dedykowanej Windows 8. Jak się okazało, aplikacja częściej nie działała niż działała. Nowa wersja ma rozwiązać ten "drobny problem".

VLC, czyli odtwarzacz, który poradzi sobie z praktycznie każdym formatem multimedialnych plików i który nie zaśmieca systemu zbędnymi kodekami, doczekał się wersji dedykowanej Windows 8. Niestety, aplikacja na większości komputerów… nie działała, wieszając się już przy uruchomieniu.

VideoLAN, jak twierdzi, odnalazł większość problemów odpowiedzialnych za tak niestabilną pracę aplikacji i zgłosił już jej nową wersję do Sklepu Windows. Po zatwierdzeniu przez Microsoft, co powinno wydarzyć się jeszcze dziś, będzie ona już dostępna do pobrania dla wszystkich.

VLC dla Windows 8 będzie nadal aktualizowany i rozwijany, a błędy na bieżąco mają być usuwane. Jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się kolejna aktualizacja. Nie wiemy co zmieni, ale VideoLAN zapowiedział, że chce usunąć resztę wykrytych błędów, poprawić interfejs i usprawnić wewnętrzną bazę danych programu.

VideoLAN udostępnił też kod źródłowy VLC dla Windows 8. Jest on do pobrania z tego adresu. Samą aplikację pobrano już 38 tysięcy razy. W przewidywalnej przyszłości ma się ona pojawić w wersji dla Windows RT oraz dla Windows Phone.

@AntoineTurmel@johnath 38000 downloads

— VideoLAN (@videolan) marzec 15, 2014

0
Źródło: VideoLAN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.