Widok na Nowy Jork ze szczytu 1 World Trade Center

1 World Trade Center lub inaczej Wieża Wolności to pierwszy z czterech wieżowców jaki stanął w miejscu biurowców WTC zniszczonych 11 września 2001r. Ekipa magazynu Time postanowiła wdrapać się na szczyt drapacza chmur i wykonać gigapanoramę z tego niezwykłego miejsca.

Kilkanaście lat temu nie było jeszcze możliwości by stworzyć panoramę składającą się z kilkuset zdjęć. Nawet jeśli udałoby się połączyć perfekcyjnie zdjęcia ówczesna prędkość internetu i brak odpowiedniego oprogramowania uniemożliwiłby swobodne przeglądanie tego typu plików. Dzięki przedsiębiorstwu Gigapan widzieliśmy już wiele zapierających dech w piersiach krajobrazów. Do ich grona dołączył właśnie piękny widok na Nowy Jork z perspektywy iglicy znajdującej się na szczycie 1 World Trade Center.Widok o tyle szczególny, że po tragedii z 11 września 2001r. nie spodziewano się, że kiedykolwiek będziemy mogli ponownie go zobaczyć.

Zdjęcia zostały wykonane w październiku ubiegłego roku, gdy wieżowiec znajdował się jeszcze w trakcie budowy. Na jego szczycie umieszczono specjalny, obrotowy wysięgnik, do którego przymocowano popularny aparat fotograficzny Canon 5D Mark II z obiektywem 100 mm. Wykonanie 567 zdjęć zajęło 5 godzin. Panoramę możecie obejrzeć pod TYM LINKIEM.

0
Źródło: Time
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.