Xbox nadal bardzo ważny dla Microsoftu

Nowe kierownictwo, wbrew plotkom, nie zamierza pozbywać się tego działu z firmy.

Phil Spencer, szef Microsoft Studios, a więc działu zajmującego się produkcją gier, podzielił się informacjami na temat przyszłości Xboxa. Jak twierdzi, zna doskonale zarówno Satyę Nadellę, nowego dyrektora generalnego Microsoftu, jak i Stephena Elopa, który przejmie dział sprzętowy. Twierdzi, że nic nie wskazuje, by którakolwiek z tych osób chciała zmniejszyć nacisk na markę Xbox. Spencer uważa, że jest ona jedną z „najbardziej ukochanych” w Microsofcie.

Jeśli chodzi o zaangażowanie Microsoftu w tej sprawie, znam zarówno Satyę, jak i Stephena Elopa. Znam ich dobrze. Przeprowadziłem z nimi konkretne rozmowy na temat zaangażowania Microsoftu w Xboxa. Są oni niesłychanie zaangażowani w Xboxa — twierdzi.

Spencer dodał też, że wkrótce nadejdą zmiany dla Games with Gold, a więc trwającej już od jakiegoś czasu promocji dla abonentów Xbox Live Gold, dzięki której ci otrzymują za darmo dwie gry w miesiącu. Już niedługo mają w tej ofercie zacząć pojawiać się znacznie nowsze gry niż te oferowane do tej pory.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News