Yanosik chce spopularyzować jeżdżenie autostopem

Zaletą nowej aplikacji ma być tzw. real-time ridesharing. To rodzaj sposobu podróżowania znanego pod nazwą carpooling, ale z tą różnicą, że wykorzystuje nawigację GPS, smartfony i sieci społecznościowe.
Yanosik chce spopularyzować jeżdżenie autostopem

Ważne jest to, że nowa aplikacja działać będzie we współpracy ze znaną i popularną (1,5 miliona pobrań) aplikacją Yanosik. Po jej zaktualizowaniu będzie ona dodatkowo informować o autostopowiczach, którzy zalogują się w Yanosiku Autostop.

Chcemy, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie, korzystając z naszych aplikacji. Dlatego, zanim opadną emocje związane z premierą czegoś tak unikatowego jak Yanosik Autostop, nasza ekipa autostopowa wyruszy w Polskę, aby przekonać innych, że autostop z Yanosikiem jest możliwy — mówi Adam Tychmanowicz, prezes Neptis S.A. i pomysłodawca aplikacji Yanosik i Yanosik Autostop.

Nowa aplikacja to rozwiązanie, które może okazać się przydatne nie tylko autostopowiczom-

podróżnikom, ale również osobom, które mają utrudniony dojazd do pracy lub studentom często

podróżującym między domem rodzinnym a uczelnią. Transport publiczny zawodzi, a przy tym jest

drogi, więc Yanosik Autostop to doskonała alternatywa. Darmowe przejazdy to, rzecz jasna,

wynik uprzejmości kierowców, którzy korzystają z aplikacji Yanosik, ale także sposób, aby rozszerzyć

ideę pomagania na drodze o nowy obszar.

Do tej pory kierowcy pomagali sobie nawzajem zgłaszając poprzez aplikację Yanosik zagrożenia na drodze, kontrole drogowe itp. i dzięki temu unikali mandatów oraz omijali korki. Teraz mają okazję zrobić coś dobrego dla innych – zabrać autostopowicza. Poza tym, dla kierowców, którzy samotnie przemierzają setki kilometrów polskich dróg, towarzystwo rozmownego podróżnika będzie miłą odmianą. A gdy dodatkowo zaoferuje możliwość poprowadzenia samochodu, to czego chcieć więcej?

Naszą siłą jest ogromna społeczność użytkowników Yanosika, którzy łącznie pobrali aplikację już prawie 1,5 miliona razy i miesięcznie przemierzają do 200 mln kilometrów polskich dróg
— chwali się Adam Tychmanowicz.

Obsługa nowej aplikacji jest prosta – dzięki możliwości logowania się do aplikacji przez

Facebooka nie ma konieczności rejestracji, a dodatkowa opcja wprowadzenia numeru telefonu

zwiększa bezpieczeństwo podróży autostopem.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play (Android), a w przyszłości ma być dostępna również dla innych systemów operacyjnych.

Więcej:nawigacja