Żarówka LG naprawdę zasługuje na określenie “Smart”

Zacznijmy od tego, że jest to żarówka zbudowana w technologii LED, znacznie oszczędniejsza i wydajniejsza od zwykłych żarówek. Przy 10-watowym poborze prądu daje światło o mocy porównywalnej do żarówki 60-watowej. Ale to jeszcze nic szczególnego.
Żarówka LG naprawdę zasługuje na określenie “Smart”

Wyjątkowe jest co innego – to, że LG Smart Lamp może być sterowana poprzez smartfona z systemem Android (co najmniej 4.3) lub iOS (co najmniej 6.0). Oprócz włączania, wyłączania czy regulacji natężenia światła oferuje przy tym kilka naprawdę ciekawych funkcji, które rzeczywiście usprawiedliwiają wykorzystanie słowa Smart (mądry) w nazwie.

Należą do nich: budzik świetlny, tryb bezpieczeństwa (żarówka udaje, że ktoś jest w domu) albo świecenie wtedy, gdy ktoś do nas dzwoni. W przypadku obsługi przez Androida dostępny jest nawet tryb “dyskotekowy”, podczas którego światło pulsuje w rytm muzyki. Łączność odbywać się może zarówno poprzez Bluetooth, jak i Wi-Fi.

Cena LG Smart Lamp (na rynku koreańskim) wynosi niecałe 100 zł, niemniej ciężko w tym momencie przewidzieć, ile będzie kosztowała w Polsce i czy będzie dostępna w sprzedaży.