“Nie jesteśmy gotowi na nowe Menu Start”

“Nie jesteśmy gotowi na nowe Menu Start”

Menu Start zniknęło z Windows na rzecz nowego ekranu startowego, który miał się sprawdzić nie tylko przy wykorzystaniu myszki i klawiatury, ale również w przypadku korzystania z interfejsu dotykowego. Ten pomysł jednak nie spodobał się znacznej części użytkowników, którzy uważają, że klasyczne Menu Start było dużo lepiej dostosowane do myszki.

Microsoft wysłuchał krytyki i planuje wielki powrót Menu Start. Nie będzie to jednak dokładnie takie samo menu, jakie znamy z Windows 7. Jego nowa wersja będzie obsługiwała zarówno aplikacje klasyczne, jak i te ze Sklepu Windows.

Zaprezentowane Menu Start nie pojawiło się jednak w kwietniowej aktualizacji rozwojowej Windows 8.1. Dlaczego? O to postanowiła zapytać Microsoft znana dziennikarka Mary Jo Foley.

Pokazaliśmy naszą pracę na Build nad Menu Start, bo uważaliśmy, że to ważne, by deweloperzy wiedzieli dokąd zmierzamy. Kiedy się ono pojawi? Nie mam nic do ogłoszenia w tej sprawie, poza tym, że nie jesteśmy jeszcze gotowi — odparł Terry Myerson z Microsoftu.

Uważa się, że nowe Menu Start pojawi się wraz z jesienną rozwojową aktualizacją Windows 8.1. To jednak są tylko przypuszczenia.