Aero2 chronione kodami captcha w BDI

Aero2 chronione kodami captcha w BDI

Od wczoraj, czyli od pierwszego kwietnia, Aero2 wprowadziło kod captcha – obrazek z tekstem, który trzeba przepisać, aby uzyskać dostęp do Internetu.

W pierwszym tygodniu, Aero2 planuje wprowadzać mechanizm suckesywnie – oznacza to, że aby zalogować się do BDI lub odświeżyć istniejącą sesję, nie zawsze będziemy proszeni o przepisywanie captcha. Według operatora da to użytkownikom czas na przyzwyczajenie się do nowego mechanizmu autoryzacji. Po pierwszym “testowym” tygodniu, nowy mechanizm będzie prosił o autoryzację co godzinę.

Operator pomyślał również o osobach niepełnosprawnych korzystających z BDI. Użytkownicy z dysfunkcją wzroku mogą złożyć wniosek o wyłączenie mechanizmu captcha. Do wniosku należy dołączyć jeden z poniższych dokumentów:

  • skan orzeczenia potwierdzającego znaczny stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku
  • skan legitymacji Polskiego Związku Niewidomych, która potwierdza znaczny stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku
  • skan ważnej legitymacji, wydanej przez właściwy organ, potwierdzającej znaczny stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku