Alergia na… aparaty Canona

Alergia na… aparaty Canona

Jak donosi amerykańska komisja badająca bezpieczeństwo użytkowników produktów, skład chemiczny gumy, z jakiej wykonana jest osłona wizjera elektronicznego Canona PowerShot SX50 HS, może powodować reakcje alergiczne ze skórą i podrażniać oko użytkownika.

Jak poinformowała firma Canon, problem dotyczy jedynie ograniczonej liczby egzemplarzy PowerShota SX50 HS, wyprodukowanych między 1 września a 15 listopada 2013 roku. Można je rozpoznać po numerach seryjnych rozpoczynających się od liczb 69, 70 lub 71 i – dodatkowo – cyfrze 1 znajdującej się na szóstej pozycji całego numeru seryjnego.

W tym momencie nie mamy informacji, czy podobna akcja serwisowa zostanie przeprowadzona w innych krajach, w tym w Polsce. Jeśli jednak egzemplarz aparatu, którego używacie, spełnia podane powyżej kryteria, z pewnością warto skontaktować się z polskim serwisem firmy Canon.

Warto w tym momencie wspomnieć, że podobna akcja dotyczyła kilka lat temu modelu lustrzanki EOS 650D (choć wtedy chodziło o gumę, jaką oklejony był korpus aparatu).