Alergia na… aparaty Canona

Akcja odbywa się na terenie Stanów Zjednoczonych i dotyczy wybranych egzemplarzy modelu Powershot SX50 HS. Jeśli jednak jesteście właścicielami tego aparatu, zdecydowanie warto sprawdzić numer seryjny waszego egzemplarza.

Jak donosi amerykańska komisja badająca bezpieczeństwo użytkowników produktów, skład chemiczny gumy, z jakiej wykonana jest osłona wizjera elektronicznego Canona PowerShot SX50 HS, może powodować reakcje alergiczne ze skórą i podrażniać oko użytkownika.

Jak poinformowała firma Canon, problem dotyczy jedynie ograniczonej liczby egzemplarzy PowerShota SX50 HS, wyprodukowanych między 1 września a 15 listopada 2013 roku. Można je rozpoznać po numerach seryjnych rozpoczynających się od liczb 69, 70 lub 71 i – dodatkowo – cyfrze 1 znajdującej się na szóstej pozycji całego numeru seryjnego.

W tym momencie nie mamy informacji, czy podobna akcja serwisowa zostanie przeprowadzona w innych krajach, w tym w Polsce. Jeśli jednak egzemplarz aparatu, którego używacie, spełnia podane powyżej kryteria, z pewnością warto skontaktować się z polskim serwisem firmy Canon.

Warto w tym momencie wspomnieć, że podobna akcja dotyczyła kilka lat temu modelu lustrzanki EOS 650D (choć wtedy chodziło o gumę, jaką oklejony był korpus aparatu).

0
Źródło: usa.canon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.