AMD wprowadza do sprzedaży “najszybszą kartę graficzną świata”

AMD wprowadza do sprzedaży “najszybszą kartę graficzną świata”

Firma AMD zaprezentowała dziś kartę graficzną Radeon R9 295X2, która została zaprojektowana dla entuzjastów pragnących wspiąć się na szczyty możliwości w graniu na komputerze. Połączenie dwóch kart AMD Radeon Serii R9 w jedną AMD Radeon R9 295X2 przenosi dzisiejsze i przyszłe gry na poziom rozdzielczości 4K i to w maksymalnych ustawieniach jakości graficznej. Tak przynajmniej zapewnia nas AMD, co zweryfikujemy w własnych testach

“AMD jest podekscytowane wprowadzając kartę graficzną AMD Radeo R9 295X2, którą zbudowano w oparciu o wielokrotnie nagradzaną i napędzającą całą branżę gier wideo architekturę Graphics Core Next (GCN)” – powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w dziale Graphics Business Unit firmy AMD. – “Ta bijąca wszelkie rekordy, podwójna karta graficzna zapewni wiodące na rynku udźwiękowienie i oszałamiającą rozgrywkę w rozdzielczości 4K po raz kolejny dowodząc, że RadeonTM jest stworzony do gry.”

Karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 jest pierwszą na rynku wyposażoną w zaawansowany, zamknięty i bezobsługowy system chłodzenia cieczą, który jest montowany fabrycznie. System ten, który zaprojektowano wspólnie z firmą Asetek, zapewniać powinien użytkownikom niskie temperatury, cichą pracę oraz stale wysoką wydajność karty graficznej AMD Radeon R9 295X2 i jest w zestawie.

“Asetek jest dumny mogąc współpracować z AMD i dostarczać wyjątkowe systemy chłodzące dla prawdziwie przełomowej karty graficznej” – powiedział Andre Eriksen, CEO i założyciel firmy Asetek. – “Z naszym idealnie dopasowanym zestawem chłodzenia cieczą karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 zapewnia wyjątkowo cichą i jednocześnie wysoką moc”. Karta ta oparta jest o architekturę Graphics Core Next i obsługuje Mantle API. Nie zabrakło też obsługi dźwięku przestrzennego TrueAudio, uzyskiwanej poprzez dodanie do karty dedykowanego procesora dźwiękowego. Jak większość Radeonów, również i ten obsługuje tryb Eyefinity dla wielu monitorów.

Karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 będzie dostępna pod koniec miesiąca w cenie 1499 dolarów lub 1099 euro bez VAT.