AMD wprowadza do sprzedaży „najszybszą kartę graficzną świata”

Skonstruowana z myślą o szybkości i wydajności, karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 umożliwiać ma ekstremalne granie w rozdzielczości 4K przy maksymalnych ustawieniach.

Firma AMD zaprezentowała dziś kartę graficzną Radeon R9 295X2, która została zaprojektowana dla entuzjastów pragnących wspiąć się na szczyty możliwości w graniu na komputerze. Połączenie dwóch kart AMD Radeon Serii R9 w jedną AMD Radeon R9 295X2 przenosi dzisiejsze i przyszłe gry na poziom rozdzielczości 4K i to w maksymalnych ustawieniach jakości graficznej. Tak przynajmniej zapewnia nas AMD, co zweryfikujemy w własnych testach

„AMD jest podekscytowane wprowadzając kartę graficzną AMD Radeo R9 295X2, którą zbudowano w oparciu o wielokrotnie nagradzaną i napędzającą całą branżę gier wideo architekturę Graphics Core Next (GCN)” – powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w dziale Graphics Business Unit firmy AMD. – „Ta bijąca wszelkie rekordy, podwójna karta graficzna zapewni wiodące na rynku udźwiękowienie i oszałamiającą rozgrywkę w rozdzielczości 4K po raz kolejny dowodząc, że RadeonTM jest stworzony do gry.”

Karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 jest pierwszą na rynku wyposażoną w zaawansowany, zamknięty i bezobsługowy system chłodzenia cieczą, który jest montowany fabrycznie. System ten, który zaprojektowano wspólnie z firmą Asetek, zapewniać powinien użytkownikom niskie temperatury, cichą pracę oraz stale wysoką wydajność karty graficznej AMD Radeon R9 295X2 i jest w zestawie.

„Asetek jest dumny mogąc współpracować z AMD i dostarczać wyjątkowe systemy chłodzące dla prawdziwie przełomowej karty graficznej” – powiedział Andre Eriksen, CEO i założyciel firmy Asetek. – „Z naszym idealnie dopasowanym zestawem chłodzenia cieczą karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 zapewnia wyjątkowo cichą i jednocześnie wysoką moc”. Karta ta oparta jest o architekturę Graphics Core Next i obsługuje Mantle API. Nie zabrakło też obsługi dźwięku przestrzennego TrueAudio, uzyskiwanej poprzez dodanie do karty dedykowanego procesora dźwiękowego. Jak większość Radeonów, również i ten obsługuje tryb Eyefinity dla wielu monitorów.

Karta graficzna AMD Radeon R9 295X2 będzie dostępna pod koniec miesiąca w cenie 1499 dolarów lub 1099 euro bez VAT.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.