Apple patentuje system montażowy wymiennych obiektywów

Złożony dwa lata temu wniosek patentowy został zaakceptowany przez amerykański urząd 1 kwietnia br. Apple nie po raz pierwszy zastanawia się nad wymienną optyką w swoich smartfonach i tabletach. Całkiem możliwe, że wkrótce takie rozwiązanie wejdzie do powszechnego użycia.

Na rynku pojawiły się już wymienne obiektywy Sony oraz produkty niezależnych producentów, często sfinansowane za pomocą Kickstartera. Jak widać więc popyta na lepszą optykę w smartfonach jest.

Apple ceni sobie design swoich urządzeń, dlatego mocowanie obiektywów na śruby nie leży w ich interesie. Zastosowanie magnesów także nie wchodzi w grę z uwagi na ryzyko odczepienia się soczewki. Być może zatem kluczem do sukcesu będą właśnie mocowania bagnetowe, które opisuje najnowszy patent. Skoro taki mechanizm sprawdził się w lustrzankach, powinien także chwycić w smarfonach. Tym bardziej, że część konstrukcji ukryta będzie wewnątrz obudowy, co nie wpłynie mocno na wygląd.

Wcześniej Apple uzyskał patent na wymienne obudowy z dopasowywanymi obiektywami. Bagnetowe mocowanie byłoby jednak wygodniejsze, gdyż nie musielibyśmy nosić przy sobie całych paneli, a jedynie maleńkie obiektywy. Czy jednak Apple zdecyduje się wdrożyć to zastosowanie? Jak zwykle w przypadku patentów odpowiedź na to pytanie przyniesie czas.

0
Źródło: appleinsider.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.