Bateria do smartfona, która ładuje się w 30 sekund?

To już możliwe!

Ładowanie naszych przenośnych urządzeń mimo rozwoju techniki wciąż trwa za długo. Wszystko dlatego, że reakcje chemiczne powodujące ubytek baterii są trudno odwracalne. Ale teraz, dzięki nowemu wynalazkowi firmy Store Dot może się to zmienić, a nasz smartfon naładuje się w zaledwie 30 sekund!

Naukowcy opracowali bowiem tzw. nanodoty – syntetyzowane chemicznie bioorganiczne, peptydowe cząsteczki, które poprawiają wydajność i pojemność elektrolitu.

Generacja nowych elektrod z jednej strony działa jak superkondensator (bardzo szybkie ładowanie), a z drugiej strony jak elektrody litu o powolnym stopniu rozładowania. ” – powiedział prezes firmy Doron Myersdorf.

W porównaniu do innych technologii bazującej na ciężkich metalach nanodoty są wykonane z szerokiej gamy surowców bioorganicznych, które są przyjazne dla środowiska. Materiały te są także powszechnie dostępne stąd też i sama produkcja baterii byłaby bardzo tania.

Pierwszy prototyp baterii ukierunkowany jest w stronę smartfonów – posiada pojemność około 2000 mAh. Jednak Myersdorf przekonuje, że bez problemu technologię da się dostosować do chociażby pojazdów elektrycznych. Pierwszych baterii Store Dot możemy spodziewać się na rynku w 2016 roku.