BoxOff Play – polski Steam na abonament?

Techland startuje z nową platformą dla graczy.

BoxOff Play to pierwszy na polskim rynku krok w kierunku sprostania nowym trendom w branży elektronicznej rozrywki dedykowanej platformie PC.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland. „Docelowo chcemy zapewnić użytkownikom nielimitowany dostęp do szerokiego portfolio tytułów, tak gier AAA jak i gier Indie. BoxOff Play to nasza propozycja rozwiązania odwiecznego problemu graczy: jak grać w kilka gier, kiedy często trudno jest pozwolić sobie na kupno jednej. Gwarantować będziemy również dostęp do setek gier w dowolnym miejscu i czasie. Mamy nadzieję, że z czasem uda nam się przedstawić naszym klientom jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązanie technologiczne, dzięki zapleczu jakie proponuje nam firma OXYCOM. ” – dodaje Gawlikowski.

Najprościej rzecz ujmując BoxOff Play będzie platformą, która umożliwi nam dostęp do setek gier komputerowych w ramach miesięcznego abonamentu. Choć wykorzystana tu zostanie technologia chmury to jednak serwis nie będzie czymś w rodzaju Gaikai – gry nie będą bowiem strumieniowane. Dalej będziemy musieli pobrać je na własny dysk, jednak dzięki rozwiązaniu Cloud Paging (stronicowaniu w chmurze) uruchomienie gry nastąpi już po 20% pobranej zawartości. Pozostała część dociągnie się w locie.

Techland nie zdradził jeszcze ceny abonamentu, ale miejmy nadzieję, że firma podąży wzorem PlayStation Plus, gdzie za cenę jednej gry otrzymujemy dostęp do ponad 54 nowych tytułów rocznie. Wszystkie szczegóły zostaną ujawnione w najbliższym czasie, gdy zakończą się już zamknięte betatesty.
Wciąż można zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w testowaniu platformy pod TYM linkiem, choć ilość miejsc jest ograniczona. Wybrańcy będą mogli przez 7 dni testować usługę z ograniczoną biblioteką gier – m.in. „Call of Juarez: Więzy Krwi”, „Dracula: Origin”, „Leisure Suit Larry: Reloaded”. Po zakończeniu bety możemy liczyć na dodanie 100 tytułów znajdujących się w aktualnym katalogu Techlandu.