Google Stars, czyli zakładki w przeglądarce wynalezione na nowo

Google postanowiło powrócić do jednego ze swoich starszych projektów - Google Collections. Kolekcje Google otrzymały nową nazwę i mają zmienić sposób, w jaki korzystamy z zakładek w Chrome.

Google Stars pozwoli nam nie tylko dodać stronę do „ulubionych”, ale również przyporządkować ją automatycznie do wybranej przez algorytm Google’a kategorii, oraz udostępnić ją naszym znajomym.

Plan reaktywacji Google Stars odkrył Florian Kiersch, analizując skrypty umieszczone na stronach Google’a. Wśród kodu znalazł takie ciągi tekstowe jak „znajdź szybko elementy oznaczone gwiazdką”, „inteligentne listy pozwalają na łatwe odnalezienie twoich gwiazdek poprzez automatyczne grupowanie podobnych elementów według typu – obrazków, artykułów, filmów i innych”.

Na podstawie tego znaleziska możemy wnioskować, że już niedługo użytkownicy Chrome’a, korzystając z wyświetlanej w pasku adresowym „gwiazdki” mogliby zapisywać całe strony www bądź ich wybrane elementy. Zapisane elementy przechowywane byłyby zapewne w chmurze, dzięki czemu użytkownik miałby do nich dostęp na wszystkich urządzeniach, na których zainstalowana jest przeglądarka Google’a.

Oczywiście jak na erę mediów społecznościowych przystało, zapisane zakładki można będzie od razu udostępniać znajomym. Co więcej – na naszym profilu na Google+ prawdopodobnie będzie można tworzyć własne, posegregowane katalogi – na filmy z youtube, ciekawe artykuły, śmieszne obrazki, etc.

Kiersch twierdzi, że prezentacja nowych zakładek została zaplanowana na tegoroczną konferencję Google I/O – wtedy to zapewne dowiemy się więcej o nowych zakładkach.

0
Źródło: dobreprogramy.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.