Jak szczupło wyglądać na zdjęciu? Jest od tego aplikacja

Mówi się, że kamera optycznie dodaje 5 kg. Złe oświetlenie czy nieodpowiednio dobrany kąt sprawiają, że nawet szczupłe osoby wychodzą na zdjęciach niekorzystnie. Nawet na zdjęciach z ręki, które wrzucamy do sieci prosto z telefonu chcemy wyglądać atrakcyjnie. Dlatego para developerów postanowiła stworzyć prostą aplikacje.

SkinneePix stosuje dość prostą sztuczkę – zwęża nam podbródek uwypuklając tym samym kości policzkowe, dzięki czemu rzeczywiście wyglądamy „mniej pyzato”. Z poziomu aplikacji możemy wybrać interesującą nas skalę zmian wyrażoną w kilogramach, jakie chcielibyśmy sobie odjąć.

Susan Green, projektantka aplikacji, twierdzi, że nie powinniśmy myśleć o SkinneePix jak o formie oszustwa, lecz o narzędziu, które potrafi zmotywować nas do schudnięcia i wyboru zdrowego stylu życia: – „Kiedy pierwszy raz odjęłam sobie na zdjęciu 15 funtów (około 6,8 kg) byłam zdumiona efektem. To nie jest przecież jakaś olbrzymia ilość masy, a jednak sprawiła, że poczułam się jakbym wyglądała lepiej. Zrozumiałam, że zrzucając parę kilo mogę naprawdę tak wyglądać i że nie jest to coś nieosiągalnego”.

SkinneePix jest aktualnie dostępne na iOS w cenie niecałego dolara. W ciągu miesiąca pojawi się także wersja na smartfony z Androidem.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.